Loading...

Teslimat ve İade

İade Politikamız

Müşteri memnuniyeti, www.beautymarketim.com olarak en öncelikli hedefimizdir. Satın aldığınız üründen tamamen memnun kalmazsanız, aşağıdaki iade politikamız sizin için geçerlidir.

 1. İade Süresi: Ürünü satın aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde iade talebinde bulunabilirsiniz. Bu süre içinde iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. İade talepleri, info@beautymarketim.com üzerinden alınmaktadır.

 2. İade Şartları:

 • İade etmek istediğiniz ürün, orijinal ambalajıyla birlikte, kullanılmamış, hasar görmemiş ve tamamen satılabilir durumda olmalıdır.
 • İade talebi oluştururken, ürünle birlikte orijinal fatura veya satış makbuzu gibi satın alma kanıtı sağlamanız gerekmektedir.
 • Kalıcı Ojeler ve Ojeler, Kişisel hijyen ürünleri, yazılım, dijital ürünler veya özel siparişler gibi belirli ürünler iade edilemez.
 1. İade İşlemi:
 • İade talebinizi ilettiğinizde, müşteri hizmetleri ekibimiz talebinizi inceler ve size geri bildirim yapar.
 • İade talebiniz onaylandığında, size iade işlemi hakkında ayrıntılı bilgi sağlanır ve iade etmeniz gereken adrese yönlendirilirsiniz.
 • Ürün bize ulaştığında, iade süreci başlatılır ve ürünün durumu kontrol edilir.
 • Ürünün hasarlı, kullanılmış veya satılabilir durumda olmadığı tespit edilirse, iade talebiniz reddedilebilir.
 1. İade İşlem Süresi: İade işlem süresi, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 iş günü içinde tamamlanır. İade işlemi tamamlandığında, iade talebiyle ilgili bilgilendirme yapılır ve ödemenizin iade edildiği doğrulanır.

 2. İade Nakliye Ücretleri: İade süreci sırasında oluşan nakliye ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

 3. İade Sonrası Değişim ve İade Alışverişi: İade etmek istediğiniz ürünü farklı bir ürünle değiştirmek isterseniz, değişim işlemi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Değişim talepleri, ürünün stok durumuna bağlı olarak mümkün olacaktır.

 4. İade Politikası Kapsamı Dışındaki Durumlar:

 • Ürün iade süresi olan 7 günü aştığında iade talepleri kabul edilmez.
 • Ürün iade şartlarına uymayan ürünlerin iade talepleri reddedilebilir.
 • İade talebi oluşturulmadan iade edilen ürünlerin iade işlemi gerçekleştirilemez.
 • İade işlemi yapılan ürünlerin geri satışı veya başka bir müşteriye gönderimi yapılmaz.

Lütfen iade politikamızı dikkatlice okuyun ve herhangi bir sorunuz varsa müşteri hizmetlerimize başvurun. Müşteri memnuniyetini sağlamak için buradayız ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ön Bilgilendirme Formu

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu , SİPARİŞ VEREN/ALICI’nın satın aldığı, www.beautymarketim.com aracılık yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ("Kanun") ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ("Yönetmelik") hükümleri gereğince ALICI’yı bilgilendirmek içindir. İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan bilgiler iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırt etme gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri korumak amacıyla ticari amaçlarla verilmektedir. Siparişiniz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 7 (yedi) gün içinde alıcı adına kargo firmasına teslim edilir. www.beautymarketim.com , 27/02/2015 tarihinde yürürlüğe giren 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 16. maddesinin 4. fıkrasında yer alan; “Sipariş konusu mal ya da hizmetin ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur” hükmü uyarınca internet sitesi üzerinden satışa sunulma aşamasında teknik hatalar nedeniyle ürün fiyatı, ürün açıklaması, ürün niteliği vb. özelliklerde hata olması halinde siparişi iptal etme ve tahsil edilmiş tutarları ilgili mevzuat hükümleri uyarınca Alıcı’ya iade etme hakkına sahiptir.

 YETKİLİ MAHKEME

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir. 

5. GENEL HÜKÜMLER

5.1.ALICI, ARACI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICININ; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, ARACI tarafından ALICI' ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 

5.2.Sözleşme konusu her bir ürün, 7 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI' nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’ nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

5.3.ARACI, Sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun

ve işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, yasal mevzuat gereklerine göre sağlam, standartlara uygun bir şekilde doğruluk ve dürüstlük esasları dâhilinde edimini ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.4.ARACI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 10 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.5.ALICI, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, ARACI’ nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.6.ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ARACI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Get 50% Discount....

Lorem, ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Exercitationem, facere nesciunt doloremque nobis debitis sint?hjkhkjhkklkl